“Rama do pezullojë prokurorët që kanë në duar ‘dosjet e nxehta’”
Deputeti demokrat, Eduard Halimi ka reaguar lidhur me deklaratën që bëri sot kryeministri Rama se maxhoranca ka votat e mjaftueshme për të zgjedhur kryeprokurorin e ri. Në reagimin e tij në “Facebook”, Halimi shkruan se Rama do të kapë drejtësinë në dorë, pasi kërkon që të shkarkojë nga detyra ata prokurorë që kanë në dorë ‘dosje të nxehta’. Kryeministri Rama më tej

Gara për kryeprokurorin, zbulohet emri i njohur, kush është kandidati që burgosi ish-ministrin
Ndonëse mazhoranca dhe opozita ende nuk kanë gjetur një dakordësi mes tyre lidhur me zgjedhjen e një kryeprokurori të ri të përkohshëm, pas mbarimit të mandatit të Adriatik Llallës, kanë nisur lëvizjet e para nga prokurorët për të kandidauar në postin e prokurorit të përgjithshëm. Një ndër emrat që kanë dorëzuar dosjen për këtë garë është ish-kryeprokurori i Beratit më tej

Goditën arbitrin, tifozët e Këlcyrës në protestë: Lironi futbollistët e arrestuar! Lajmi i fundit - 2017-12-11 11:40:22

Mori vendin e dytë te “Kënga Magjike”, reagon Elhaida Dani: Më thanë mos merr pjesë! Lajmi i fundit - 2017-12-11 11:45:13

Shqiptarët në Spanjë njohin vetëm humbje Koha Ditore - 2017-12-11 11:09:57

Porsche 718 Boxster dhe Cayman Koha Ditore - 2017-12-11 11:10:20

Koment te Njohja e herëshme e aftësive të kufizuara për të lexuar nga Fit Travel – Trip Fit On Your Own Unique Preferences! Blog: Astrit Lulushi - 2016-06-08 20:00:12

Koment te Shija dhe Ushqimi nga Audrey Blog: Astrit Lulushi - 2016-06-16 23:23:54

Arrestohen në Selanik agjentët e Gruevskit Top Channel - 1970-01-01 01:00:00

Grevë 24-orëshe në doganat greke Top Channel - 1970-01-01 01:00:00

Katalonja drejt humbjes së autonomisë Top Channel - 2017-10-19 08:30:00

Kufizimi i udhëtimeve, Hauai bllokon urdhrin e Trump Top Channel - 2017-10-18 16:05:38

Jeta në burgun e Lipjanit Koha Ditore - 2017-11-09 12:06:30

Kosovë-Mali i Zi në hartën e 5 pikave të pazgjidhura kufitare të Ballkanit Koha Ditore - 2017-11-09 12:08:53

Meryem Uzerli: Nga depresioni te prova për vetëvrasje Vipat Shqiptare - 2013-12-29 20:19:24

Hersi Matmuja përfaqëson Shqipërinë në Eurosong Vipat Shqiptare - 2013-12-29 20:21:31

Ja çfarë ndodh me trurin e të fiksuarve pas seksit BalkanWeb - 2014-07-18 13:55:00

Internet super i shpejtë për një miliard celularë BalkanWeb - 2014-07-18 11:31:00